víkend 3. a 4. února

5. února 2018 v 21:23 | Život na prášky |  RŮŽOVÝ ŽIVOT - současnost
Po skoro měsíci jsme byli celá rodina pohromadě a nemusela jsem být s dětmi sama. V sobotu u nás byla babička, hrála si s malou a manžel se synem usilovně uklízeli: vyvezli plný vozík ("velký vůz") odpadu z garáže. Mimo jiné 58 lahví od vína (ani si neuvědomuju, kolik radosti jsme si od od vánoc, kdy se uklízelo naposled, užili-vypili). Syn se mi nadšeně chlubil, že po cestě k barevným popelnicím směl řídit. Seděl tatínkovi na klíně.

Já jsem strávila skoro celý víkend v kuchyni, ale zato jsem zvládla několikrát umýt všechno nádobí tak, že mi nic nezůstalo na lince ani ve dřezu, uvařila jsem několik chutných jídel (špagety, kuřecí polévku s nudlemi, králíka na zelenině a bramborovými noky).

S potěšením jsem sledovala, jak manžel montuje nový (už několik měsíců nevybalený) nábytek do obýváku a dcerka mu s tím šikovně pomáhá. Je mnohem zručnější, než syn. Zašroubovala skoro celý šroub imbusem (tou zahnutou tyčkou). Pak děti vykukovaly z poliček, které ještě nebyly postavené u zdi a byly u toho tak roztomilé, že jsem si je musela vyfotit.

Syn přečetl většinu své odměny za vysvědčení a občas nás oblažil nějakým vtípkem z knížky.

V neděli jsem si namíchala z esenciálních olejíčků, kterých mám slušnou zásobu, parfém, prostě jsem je rozředila vodkou. Ale ta vůně je konečně veselá a optimistická, hlavně díky citronu, růži a geraniu.

Večer si manžel s dětmi napustili vanu a z koupelny se půl hodiny ozývalo výskání a smích. Musela jsem se za nimi jít podívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama