Podpis, prosím

27. února 2018 v 12:43 | Život na prášky |  ZAMYŠLENÍ nad tématem týdne
Jen výjimečně už psávám tužkou (rozuměj rukou za použití jakéhokoliv psacího nástroje). Bývají to jen v rychlosti načmárané poznámky na papírky vedle telefonu v práci, nebo občasné poznámky v malém sešitku, kolik jsem utratila za parkování, kafe a svačinky ve městě, a nákupní seznamy na ledničce. Dřív jsem měla sešitek a propisku vždy někde po ruce (v bezedné kabelce plné jiných nezbytností) a pečlivě si zapisovala nejen útratu v hotovosti za maličkosti (kterých bylo za měsíc tak za pětistovku), ale díky tomu se mi taky uchovalo několik vzpomínek a náhlých nápadů z předešlých let, které jsem si v rychlosti naškrábala.

Teď už si nezapisuji do sešitku, ale plány v diáři, kam, kdy a proč mám zajít, nebo volat, už si raději píšu do mobilu, který mi v patřičnou dobu událost připomene.

Blog píšu od začátku na počítači. Možná můj deníček nepůsobí dostatečně srdečně, když není původně napsán rozechvělým rukopisem, ale obvykle, než něco smysluplného vytvořím, mnohokrát opravuji, přehazuji odstavce, doplňuji a mažu, že bych se učmárala, být to psané ručně.

Tak se mi zdá, že jedna z mála příležitostí, kdy stále ještě mohu (vlastně musím) psát rukou, je vlastní podpis. Na přáních k významným narozeninám přátel, na smlouvách, úředních dokladech, prezenčních listinách.

Vzpomínám si, jak jsem jako malá trénovala "dospělácký" podpis, až mě naši podezírali z toho, že chci falšovat ten jejich ve své žákovské knížce.

Jak jsem se poprvé podepsala příjmením mého muže.

Jak jsme si zkoušeli psát jména našich dětí, když jsme se na nich konečně shodli. A jak se nám ta jména líbí. Synovi zůstane pravděpodobně už celý život, ale dcerka je časem možná změní.

A včera měl syn jednu z prvních příležitostí podepsat se na úřední dokument, když jsme byli vyřídit pas na cestu do Alp. Soustředil se na to s vyplazenou špičkou jazyka, ale s výsledkem byl jistě spokojen.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 27. února 2018 v 16:40 | Reagovat

Udělat pěkný podpis není mnohdy jednoduché :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama