Středa 24. ledna

25. ledna 2018 v 14:05 | Život na prášky |  RŮŽOVÝ ŽIVOT - současnost
Po práci jsem měla jet na kurz znakového jazyka. Přestože mě to většinou baví a sama jsem si ho vybrala, před začátkem se mi nikdy nechce vyrazit a napadá mě, že bych "šla za školu". Nakonec jsem se přes peripetie se zaparkováním někde v okolí na kurz s mírným zpožděním dostala a ještě cestou (kolem školy) uviděla syna, jak vystupuje z autobusu, nese si lyže a tašku, vrací se spokojeně z dnešního lyžování a jde do družiny. V konverzaci jsme byly jenom dvě studentky, což by mi dřív připadalo nepříjemné a snad bych před začátkem raději utekla, ale teď jsme se s úsměvem pozdravily a sedly vedle sebe. Učitelé se střídají a dnes tam byl ten sympatičtější ze dvou mužů. Oni jsou milí všichni, ale pochopitelně si mi víc líbí muži-učitelé, než ženy . Měly jsme překládat dětská říkadla a nakonec to fakt byla legrace. Snažily jsme se překládat "kvák, kvák", "žbluňk" a "hody, hody doprovody" a neslyšící učitel se nás ptal, co to je "metelice, Nanynka, jarabáček a sychravo".

Doma mě přivítaly obě nadšené děti, vždycky mi běží naproti, volají: "mami, mamčo, maminko!" a pusinkují mě ještě mezi dveřmi.

Domluvili jsme se, že půjdeme já a děti v neděli na maškarní, dcerka si vezme červené puntíkované šatičky, které teď nosí i do školky, a syn půjde v maskáčích od ježíška za vojáka. Původně jsem si z něj chtěla udělat srandu, obléct mu triko s dlouhým rukávem a přes to tričko s krátkým rukávem s nápisem, proužky, nebo obrázkem planet, ulíznout vlasy a nechat ho vést svoje chytré řeči, ale on by to nepochopil a spíš by se mu lidi posmívali. Někdy se totiž chová jako Sheldon z Teorie velkého třesku.

K večeři jsem dělala tousty se šunkou a syn řekl: "Ty se ti fakt povedly!" Dcerky jsem se ptala, jestli si dá takový křupavý chlebíček, nebo svoje oblíbené špagety a ona nadšeně vykřikla: "TOST!" Zaradovala se, že umí nové slovo. Nakonec jedla raději samotnou veku a zapíjela ji mlékem, ale nevadí.

Večer jsme se s manželem dívali na zajímavý rozhovor s novinářkou, a protože byl unavený (asi na něj něco leze), šli jsme brzy spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama